• DSVR IMENOVANO U RADNU SKUPINU ZA IZRADU NACRTA PRIJEDLOGA PRAVILNIKA O ZDRAVSTVENIM PREGLEDIMA SPORTAŠA
    01. ožujak 2023

Društvo sportaša veterana i rekreativaca (predstavnik DSVR-a g. Tomislav Paškvalin, predsjednik SRT-a Lice i naličje vrhunskog sporta i član Savjeta DSVR) imenovano je u Radnu skupinu ZA IZRADU NACRTA PRIJEDLOGA PRAVILNIKA O ZDRAVSTVENIM PREGLEDIMA SPORTAŠA, a na što smo iznimno ponosni jer se na inicijativi o hitnoj izradi Pravilnika o zdravstvenim pregledima sportaša i stupanju na snagu istog (a nije stupio dugih 17 godina) radi intenzivno od 2018. godine u suradnji s eminentnim liječnicima Hrvatskog društva za sportsku medicinu, Hrvatskog društva za medicinu rada, Ministarstva zdravstva i Ministarstva turizma i sporta - Uprave za sport.

O predmetnoj inicijativi i aktivnostima koje su poduzete od strane DSVR-a za realizaciju predmetnog Pravilnika kroz projekt DSVR-a  "Lice i naličje vrhunskog sporta" možete pogledati na Internet stranici DSVR - LNVS.

Također, više možete pogledati info i na Internet stranici Ministarstva zdravstva na linku: