BIOGRAFIJE - Ivica Miočić Stošić

ime i prezime: Ivica Miočić Stošić
    sport: nogomet
    status člana: Redovan - NE

Ivica Miočić Stošić rodio se 1961. godine u Zadru. Diplomirao na Ekonomskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Sportsku karijeru započinje u jedanaestoj godini igrajući nogomet u Nogometnom klubu Zadar. Od 1977. godine nastavlja u košarkaškoj sredini aktivno se baveći suđenjem. Najmlađi je savezni košarkaški sudac u bivšoj državi da bi se od 1987. počeo intenzivno baviti trenerskim poslom, isprava kao pomoćnik trenera juniora Košarkaškog kluba Cibona. Godinu dana kasnije prelazi u KK Dubravu gdje radi sve do 1997. kao trener svih uzrasnih kategorija košarkaša. U tom razdoblju aktivno sudjeluje u radu Međunarodne košarkaške akademije u Puli i organizaciji niza košarkaških kampova i turnira. Istodobno, od 1991. do 1993. tajnik je Udruge košarkaških trenera Hrvatske. Od 1995. do 1997. godine viši je savjetnik u Upravi za sport Ministarstva prosvjete i športa RH, aktivan u radu Odbora za sport Vijeća Europe posebno na projektu Eurofit. Od 1997. godine, do imenovanja glavnim tajnikom Zagrebačkog športskog saveza 2001., zamjenik je pročelnika Gradskog ureda za obrazovanje i šport grada Zagreba. Potpomagao ili sudjelovao u gradnji dvorana u Sesvetama, Dubravi, Rudešu, Lučkom, atletskog stadiona Mladosti uza Savu. Posljednjih je godina organizacijski radio na gotovo svim većim sportskim priredbama u Zagrebu. Od 26. travnja 2001. glavni je tajnik Zagrebačkog športskog saveza.
    Od 1. 12. 2002. do 4.11.2004. na dužnosti je glavnog tajnika Hrvatskog olimpijskog odbora.
    Izvor: www.hoo.hr

Dugogodišnji je član DSVR-a, a bio je dugogodišnji član Upravnog odbora Zaklade DSVR.