DONACIJA ENCIKLOPEDIJE JUGOSLOVENSKE ATLETIKE DSVR-U

• DONACIJA ENCIKLOPEDIJE JUGOSLOVENSKE ATLETIKE DSVR-U
    21. lipanj 2022

Zahvaljujemo g. Marcelu Vučetiću, članu DSVR-a koji je upriličio donaciju Enciklopediju jugoslovenske atletike od strane donatora g. Josipa Šamu, bivšeg vrhunskog atletičara na 10000 m i reprezentativca bivše države. Autor jedinstvene enciklopedije, a koja je pisana punih 30 godina je Ljubiša Gajić. U Enciklopediji su navedena velika imena hrvatske atletike, članova DSVR, a za napomenuti su Đurđa Fočić Šourek, Marcel Vučetić, Željko Grabušić, Marijan Gredelj, Zoran Primorac i mnogi drugi. Hvala gospodinu Josipu, donatoru koji je prepoznao DSVR kao obitelj vrhunskih sportaša u kojoj će enciklopedija naći svoje čitatelje, a ista će se čuvati s posebnom pažnjom. Sastanak je uveličao i dvostruki olimpijski pobjednik iz vaterpola, član DSVR g. Tomislav Paškvalin. Ispred DSVR-a prigodni poklon g. Josipu uručila je stručna tajnica DSVR gđa. Eleonora Kovač. Hvala članovima DSVR koji su dio atletske povjesti te na njihovom velikom doprinosu u nas i svijetu.