Sretan rođendan proslavljenoj košarkašici i našoj članici Daniri Nakić Bilić!

• Sretan rođendan proslavljenoj košarkašici i našoj članici Daniri Nakić Bilić!
    22. srpanj 2021

Sretan rođendan našoj proslavljenoj košarkašici Daniri Nakić Bilić!
    Danira Nakić Bilić, hrvatska košarkašica, osvajačica srebrne medalje na Olimpijskim igrama u Seulu 1988. godine. 1991. je proglašena za sportašicu godine u izboru dnevnog športskog lista Sportske novosti. Nastupajući za ŽKK Croatiu, 1995. je bila prvi strijelac sezone u Kupu Lilliane Ronchetti s prosjekom od 25,7 poena po utakmici.
    Iznimnu profesionalnu sportsku karijeru započinje 1987. godine kao vrhunska sportašica, a kasnije i kao trenerica te iznimna žena na upravljačkim funkcijama u sustavu sporta i šire. Svojim znanjem doprinijela je u razvoju sporta u svim segmentima kako na nacionalnoj tako i na međunarodnoj razini.
    Dobitnica je mnogih nagrada u sportu za svoja sportska postignuća i predani rad.
    Danas je ravnateljica Hrvatskog športskog muzeja u Zagrebu.
    Životopis - http://www.drustvosportasaveterana.hr/biografije.php?id=295