PRVA KONFERENCIJA "IZAZOVI HRVATSKOG SPORTA"

• PRVA KONFERENCIJA
    24. svibanj 2019

Hrvatska asocijacija za sportski menadžment – HASM u suradnji sa Zagrebačkim inovacijskim centrom – ZICER i Fortis Labor organizirala je konferenciju „Izazovi hrvatskog sporta“, koja se održala u petak 24. svibnja u prostorijama Zagrebačkog inovacijskog centra – ZICER na Zagrebačkom velesajmu, Paviljon 12.
    Na konferenciji su se okupila brojna poznata lica iz svijeta sporta, kako natjecateljskog tako i rukovodećeg dijela.
    Uvaženi govornici prvog panela bili su:
    Darko Vučić (SDUŠ)
    Damir Šegota (HOO, pomoćnik glavnog tajnika za olimpijski program)
    Mario Baić (KIF Zagreb – savjetnik dekana za razvoj, član brojnih radnih skupina pa tako i radne skupine o dopuni Zakona o sportu)
    Ivan Novak (doktor ekonomije i sportski trener, predavač na studiju Sportskog menadžmenta Aspira, autor iz područja sportskog marketinga i industrije)
    Juraj Vrdoljak (sportski novinar Telesporta i drugih sportskih portala)
    Moderator: Alojzije Janković (potpredsjednik Hrvatske Asocijacije za Sportski Menadžment, glavni tajnik Hrvatskog šahovskog saveza), član Upravnog odbora DSVR-a

Uvaženi govornici drugog panela bila su sljedeća eminentna imena iz svijeta sporta:
    Nikola Bralić
    (veslanje, trener braće Sinković)
    Neven Karković (stolni tenis, trener Tomislava Pucara),
    Maida Arslanagić (bivša rukometašica i voditeljica projekata u Centru za edukaciju i savjetovanje Sunce)
    Marina Drašković (judašica i voditeljica Judo kluba Fuji)
    Moderator: Bruno Blumenshein (PR i marketinški stručnjak za sport, glasnogovornik Hrvatskog judo saveza).

Hvala im što su s publikom podijelili stručna znanja, statističke podatke, nebrojena iskustva te predložili prijedloge kako unaprijediti sustav sporta na nacionalnoj razini, ali isto tako kako ići u korak s najrazvijenijim zemljama Europe koje su sustav sporta podigli na visoku razinu osobito u segmentu upravljačke strukture i sportskog marketinga.

Članovi DSVR-a uveličali su Konferenciju na kojoj su mogli usvojiti nova znanja.

Stručna tajnica DSVR
    Eleonora Kovač, mag. cin.