OTVORENA 17. MEĐUNARODNA KONFERNCIJA KONDICIJSKA PRIPREMA SPORTAŠA 2019

• OTVORENA 17. MEĐUNARODNA KONFERNCIJA KONDICIJSKA PRIPREMA SPORTAŠA 2019
    22. veljača 2019

Sedamnaesto izdanje Kondicijske pripreme sportaša održava se u organizaciji Kineziološkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i Udruge kondicijskih trenera Hrvatske.Otvaranju konferencije KPS 2019. prisustvovali su zamjenica Gradonačelnika Grada Zagreba Jelena Pavičić Vukičević, pomoćnica pročelnika za odgoj i obrazovanje Katarina Milković, predsjednik HOO Zlatko Mateša, prorektorica Sveučilišta u Zagrebu Ivana Čuković – Bagić, dekan Kineziološkog fakulteta Tomislav Krističević, Igor Jukić i Luka Milanović iz Organizacijskog odbora konferencije KPS. Prvi dan konferencije oduševio je i kondicijskog trenera hrvatske vaterpolo reprezentacije Peru Kuterovca, nutricionisticu Mirelu Marić te brojne druge posjetitelje.  Na ovogodišnjoj konferenciji gostuju brojni svjetski stručnjaci kao što su kondicijski trener nogometnog kluba Juventus Duccio Ferrari Bravo, škotski analitičar Mark Rochon, kondicijski trener hrvatske nogometne reprezentacije Luka Milanović, Kondicijski trener srpske nogometne reprezentacije Marko Stojanović, član medicinskog tima hrvatske nogometne reprezentacije Zoran Bahtijarević, nutricionistica Mirela Marić i drugi.

Konferencija je otvorena odličnim i zanimljivim sportskim panelom pod nazivom „Tajna sportske dugovječnosti u sportu". Sudionici panela bili su g. Bukić, g. Rađa, g. Primorac, g. Filipović i g. Šimić  i baš oni su otkrili svoje tajne sportske dugovječnosti kroz tematiku vezanu za trenažne procese, zdravu prehranu, psihološku motivaciju, utjecaj obitelji na uspjeh i dugovječnost u sportu te kada su osjetili moment da se treba povući iz aktivnog sporta. Odličan panel, pun novih spoznaja i ideja za buduće vrhunske sportaše ali i stručni kada koji radi sa sportašima, možda iskoriste jednu od "tajni" za dugovječnost i uspjeh sportaša s kojima predano rade.
    Članovi DSVR-a u velikom broju prisustvovali su na otvaranju 17. međunarodne konferencije KPS 2019.