OTVORENO E-SAVJETOVANJE O NACRTU PRAVILNIKA O ZDRAVSTVENIM PREGLEDIMA SPORTAŠA

• OTVORENO E-SAVJETOVANJE O NACRTU PRAVILNIKA O ZDRAVSTVENIM PREGLEDIMA SPORTAŠA
    07. srpanj 2023

Zadovoljstvo nam je informirati vas kako je od 7. srpnja otvoreno e-savjetovanje o Nacrtu Pravilnika o zdravstvenim pregledima sportaša, a u kojem je Društvo sportaša veterana i rekreativaca dalo veliki doprinos od 2018. godine do danas.

Napominjemo kako se Stalno radno tijelo DSVR-a „Lice i naličje vrhunskog sporta“ s tematikom o zdravstvenim pregledima sportaša intenzivno bavilo od 2018. godine, a 3. veljače 2023. DSVR (predsjednik SRT DSVR g. Tomislav Paškvalin, dipl. iur.) imenovano je u Radnu skupinu Ministarstva zdravstva za izradu Nacrta prijedloga Pravilnika o zdravstvenim pregledima sportaša.

Radna skupina za izradu Nacrta Prijedloga Pravilnika o zdravstvenim pregledima sportaša sastoji se od sljedećih eminentnih imena:
    - prim. dr. sc. Marija Bubaš, dr. med., Ministarstvo zdravstva, voditeljica
    - Danica Kramarić, dr. med., Ministarstvo zdravstva, zamjena voditeljice
    - Bojan Vidović, dipl. iur., Ministarstvo zdravstva, član, (Kristina Stipetić, dipl. iur., Ministarstvo zdravstva, zamjenica člana)
    - prof. Lana Ružić, dr. med., Kineziološki fakultet, članica
    - Tomislav Francetić, dr. med. spec., Hrvatski zavod za javno zdravstvo, član
    - prof. dr. sc. Davor Plavec, dr. med., Hrvatski liječnički zbor, član
    - Tomislav Paškvalin, dipl. iur., Društvo sportaša veterana i rekreativaca, član
    - dr. sc. Krešimir Šamija, Ministarstvo turizma i sporta, član
    - Adela Čujko, Ministarstvo turizma i sporta, članica
    - dr. sc. Martina Jeričević, Ministarstvo turizma i sporta, članica
    - Jelena Čvrljak, mag. cin., Nastavni zavod za javno zdravstvo „Dr. Andrija Štampar“, članica
    - Marina Milaković, dr. med. spec. med. rada i sporta, Hrvatski zavod za javno zdravstvo, članica
    - Karla Kovačević Čorak, dr. med., Hrvatski zavod za javno zdravstvo, članica
    - izv. prof. dr. sc. Krunoslav Capak, prim. dr. med., Hrvatski olimpijski odbor, član
    - Miran Martinac, dr. med., Hrvatski olimpijski odbor, član
    - prof. dr. sc. Marko Jakopović, dr. med., Hrvatski atletski savez, član
    - prim. Jasna Čepin Bogović, dr. med. spec., Klinika za dječje bolesti Zagreb, članica
    - doc. dr. sc. Jozica Šikić, dr. med., Hrvatski olimpijski odbor, članica
    - prof. dr. sc. Zdravko Babić, dr. med., KBC Sestre milosrdnice, član
    - doc. dr. sc. Tomislav Madžar, dr. med., Poliklinika Vaš pregled, član
    - doc. dr. Vladimir Ivančev, dr. med., Hrvatsko društvo za sportsku medicinu, član

Vjerujemo kako će u budućnosti predmetni Pravilnik biti na dobrobit svih sportašica i sportaša, a u konačnici sustava sporta kako gradske tako i nacionalne razine i na ponos šire sportske zajednice.

Zadovoljstvo će biti tim veće jer predmetni Pravilnik nije stupio na snagu od 2006. godine iako je isti bio propisan Zakonom o sportu.

Više o e-savjetovanju možete pogledati na poveznici: Nacrt – Pravilnik o zdravstvenim pregledima sportaša.

Pozivamo vas da se s konstruktivnim prijedlozima uključite u predmetno e-savjetovanje koje traje do 6. kolovoza 2023.