• U DSVR-U ODRŽANA JE SVEČANA DODJELA PRIZNANJA UVAŽENIM ČLANOVIMA - SPORTAŠIMA VETERANIMA I PREZENTIRANI SU PROJEKTI DSVR-A OD 2015. - 2023.
    15. lipanj 2023

U Društvu sportaša veterana i rekreativaca održana je dodjela priznanja uvaženim članovima - sportašima veteranima za postignute dugogodišnje vrhunske sportske rezultate na nacionalnoj i međunarodnoj razini te prezentacija projekata i programa DSVR-a u zadnjih nekoliko godina.
    U uvodnom dijelu sve prisutne pozdravili su predsjednica DSVR Klaudija Bubalo i dopredsjednik Neven Šavora, a prezentaciju aktivnosti DSVR -a u sustavu sporta te na nacionalnoj i međunarodnoj razini predstavila je stručna tajnica DSVR Eleonora Kovač.
    Po završetku prezentacije o aktivnostima DSVR uslijedila je svečana dodjela priznanja.

Priznanja su dobili:
    - Rade Krnjeta (1. mjesto na EP u judu za veterane - lipanj 2023.),
    - Borivoj Crnković (2. mjesto na EP u judu za veterane - lipanj 2023.),
    - Darko Limov (1. mjesto na EP u mačevanju za veterane - svibanj 2023.),
    - Branka Batinić (3. mjesto na EP u stolnom tenisu za veterane - srpanj 2022.) i
    - Branko Peašinović (2. mjesto na SP u dvoranskoj odbojci za veterane – listopad 2022.).

Priznanja su uručili predsjednica DSVR Klaudija Bubalo, dopredsjednik Neven Šavora, upravitelj Zaklade DSVR Željko Grabušić, predsjednica Zaklade DSVR Marija Anzulović i dopredsjednik Zaklade DSVR Miroslav Novković.

Članovi DSVR ponosni su na sve postignute uspjehe i realizirane projekte, a naglasak je bio na sljedećim:
    -  EU projekt „Active in Sport Again“ - involviranje BVS nakon sportske karijere u sportsku zajednicu,
    - Međunarodni projekt za mlađe dobne kategorije „Open Fun Football Schools" - organizacija stručno edukativnih seminara za instruktore i voditelje te provedba projekta za MDK,
    - "Žene u sportu“ - naglasak na hrvatskim sportašicama u društvu te njihovim ambicijama i mogućnostima,
    - "Lice i naličje vrhunskog sporta“ – donošenje Pravilnika o zdravstvenim pregledima sportaša,
    -  sudjelovanje članova DSVR na svjetskim i europskim veteranskim natjecanjima,
    -  sudjelovanje članova u sportsko rekreativnim i javno zdravstvenim manifestacijama,
    -  organizacija sportsko edukativnih programa za mlađe dobne kategorije,
    -  organizacija okruglih stolova, panela, konferencija te sudjelovanje na istima.

Hvala svim bivšim sportašicama, sportašima, trenerima, djelatnicima u sustavu sporta, dragim gostima i sportskim prijateljima na velikom odazivu.
    Kako su prostorije DSVR sanirane nakon ZG potresa, ponovno s velikim entuzijazmom i energijom provodimo sve aktivnosti na dobrobit članstva i sustava sporta općenito.
    Pozivamo sve zainteresirane sportske prijatelje, dionike iz sustava sporta na uključivanje u programe DSVR te se veselimo budućoj suradnji.

Stručna tajnica DSVR
    Eleonora Kovač, mag. cin.