Sportaši umiru mladi, a ekstremni tjelesni napori uzimaju danak!

• Sportaši umiru mladi, a ekstremni tjelesni napori uzimaju danak!
    11. veljača 2023

"Sportaši umiru mladi, a ekstremni tjelesni napori uzimaju danak!"
    Izvor - Večernji list: I sportaši umiru mladi, ekstremni tjelesni napori uzimaju danak - Večernji.hr (vecernji.hr)

Društvo sportaša veterana i rekreativaca apelira zašto se Pravilnik o zdravstvenim pregledima sportaša treba donijeti što hitnije! Ne samo Pravilnik već dionicima u sustavu, trenerima, odgovornim osobama u sportskim savezima i sportskim klubovima hitno su potrebne dodatne edukacije za stručni kadar u sportu, kao i za sportaše, a kako bi na vrijeme znali prevenirati ozljede ili zdravstvene probleme koji se mogu pojaviti uslijed trenažnih opterećanja.
    DSVR je pokretač i zagovornik što hitnijeg stupanja na snagu Pravilnika o zdravstvenim pregledima sportaša, a za što se zalažu bivši vrhunski sportaši u suradnji s eminentnim liječnicima -  https://www.drustvosportasaveterana.hr/projekt1.php.
    U planu je organizacija panela na navedenu temu za kolegice i kolege iz sportskih saveza, klubova, institucija i udruga iz sustava sporta. O svim informacijama više u nadolazećem razdoblju.

Stručna tajnica DSVR
    Eleonora Kovač, mag. cin.