Formirana radna skupina za izradu Strategije zdravstvene skrbi sportaša

• Formirana radna skupina za izradu Strategije zdravstvene skrbi sportaša
    27. veljača 2020

U okviru SRT-a Lice i naličje vrhunskog sporta formirana je radna skupina za izradu Strategije zdravstvene skrbi sportaša.

Zadaća radne skupine je izraditi smjernice i Pravilnik o zdravstvenoj skrbi sportaša kojem je cilj unapređenje zdravstvene zaštite sportaša i dopuna zakonske regulative prema kojoj bi zdravstveni pregledi sportaša postali dijelom primarne zdravstvene zaštite.

Članovi radne skupine su predsjednik Društva liječnika sportske medicine Vladimir Ivančev, predsjednik Hrvatskog društva medicine rada Tomislav Furlan, Igor Alfirević iz Zdravstvene komisije Hrvatskog plivačkog saveza, specijalisti medicine rada i sporta Ina Kardoš, Tajana Rogina, Aleksandra Szekely, Neven Varljen, Davor Plavec i Josip Aralica, bivša odbojkaška reprezentativka Marija Anzulović, rukometni trener Josip Glavaš i šahovski velemajstor Alojzije Janković.