• ČESTITKE DOBITNICIMA DRŽAVNE NAGRADE ZA SPORT FRANJO BUČAR, OSOBITO NAŠIM ČLANOVIMA - ZA ŽIVOTNO DJELO GOSPODINU V. JANKOVIĆU I ZA GODIŠNJU NAGRADU GOSPODINU V. ŠAFRANIĆU
    10. listopad 2018

DSVR upućuje iskrene čestitke ovogodišnjim dobitnicima Državne nagrade za sport Franjo Bučar za 2018. godinu. Osobito smo ponosni na naše članove, dobitnika Državne nagrade za sport Franjo Bučar za životno djelo u 2018. godini gospodina Vladimira Jankovića i dobitnika godišnje Državne nagrade za sport Franjo Bučar u 2018. godini gospodina Vjekoslava Šafranića, a kojeg je i kandidiralo Društvo sportaša veterana i rekreativaca. Hvala im neizmjerno na sportskom doprinosu i kontinuiranom radu u sustavu sporta na gradskoj, nacionalnoj i međunarodnoj razini te zalaganju u sportu za širu društvenu zajednicu.

Dobitnici:
    Državnu nagradu za sport Franjo Bučar za životno djelo u 2018. godini dobili su Vladimir Janković, Milka Babović te posmrtno Mate Parlov dok su dobitnici godišnje nagrade Josip Bilić, Tin Srbić, Ivo Trumbić, Miho Bošković, Zlatko Dalić, Luka Modrić, Dino Sinovčić, Neven Bertičević, Boško Božić, Vjekoslav Šafranić, Petra Deša i Hrvatska nogometna muška reprezentacija.Odluka o dobitnicima nagrada donijeta je temeljem prispjelih prijedloga na ovogodišnji Natječaj, a donio ju je Odbor Državne nagrade za sport Franjo Bučar koji čine prof. dr. sc. Damir Knjaz, prof. dr. sc. Đurđica Miletić, Venio Losert, Dino Rađa, Zdeslav Vrdoljak, Barbara Jelić Ružić, Mario Stanić, Darko Kralj i Mila Horvat.