ČLANOVI DSVR U SKLOPU PANELA "ŠTO NAS SPORT UČI O ŽIVOTU" - "BITNOST BAVLJENJA SPORTOM OD NAJMLAĐE DOBI" - "VRHUNSKI SPORT NEKAD I DANAS", ZV, 11.03. U 13.15 SATI

• ČLANOVI DSVR U SKLOPU PANELA
    09. ožujak 2018

U nedjelju, 11.03.2018. godine na Zagrebačkom Velesajmu u sklopu Sajma „Dani ljepote i Fitnessa“ na Panelu: „Što nas sport uči o životu“ -  „Bitnost bavljenja sportom od najmlađe dobi“ – „Vrhunski sport nekad i danas“ od 13.15 do 14.00 sati svoja mišljenja, stavove i stručno znanje podijelit će s nama eminentni članovi Društva sportaša veterana i rekreativaca, bivši vrhunski sportaši:
    - Klaudija Bubalo,
    - Erna Hawelka Rađenović,
    Marija Anzulović,
    Zlatko Šimenc,
    Tomislav Paškvalin,
    Vjekoslav Šafranić i
    Pero Kuterovac.

Samo neka od pitanja biti će sljedeća:

- Koje su aktivnosti, ciljevi i zadaci DSVR-a i što sve za sportsku društvenu zajednicu DSVR može i učiniti?
    - Je li i danas moguće biti vrhunski sportaš – reprezentativac u dva ekipna sporta i je li moguće ostvarivati vrhunske rezultate u dva sporta?
    - Kada je potrebno uključiti sat tjelesne i zdravstvene kulture u osnovne škole kao nastavni predmet s naglaskom da isti i provode predmetni nastavnici – profesori kineziologije?
    - Koji su ciljevi Zaklade Društva sportaša veterana i rekreativaca?
    - Na koji način se mogu motivirati djevojčice/djevojke/žene da ostanu što duže u sportu s obzirom na kasnije životne obveze (npr. majčinstvo)?
    - Kako vidite danas sport u Hrvatskoj? Gdje smo s ekipnim sportovima u Europi i svijetu (košarka, odbojka, nogomet…)?

Očekujemo Vas u nedjelju kako bi čuli struku i kvalitetna mišljenja sudionika kao i njihove potencijalne prijedloge!